گلوتامبن  : هنگامی كه بدن به خاطر رژیم و تمرین تحت استرس قرارمی گیرد نیاز بدن به گلو تامین افزایش پیدا میكند همچنین سیستم ایمنی و سایر اندامها از جمله كبد مقدار زیادی از آن را مصرف می كنند و كمبود این آمینو اسید در خون رشد عضله را به تعویق می اندازد .

كراتین   : باعث افزایش قدرت- توانائی و تولید آدنوزین تری فسفات  ATP (منبع شیمیائی سوخت برای تمرینات قدرتی ) بیشتر می شود . استفاده از این مكمل بدنسازان را قادر می سازد تا سطح كراتین عضلاتشان را افزایش دهند و متعاقب آن قدرت و ATP   بدون افزایش  منابع چربی  بدنشان چنانچه بخواهند  كراتین را از منابع غذائی (گوشت )  تامین كنند .

پروتئین whey  :  یك انتخاب عالی پروتئین برای كلیه سطوح سنی كه نقش اساسی را در تغذیه و سلامت ایفا می كند . پروتئین whey   ایزوله خالص ترین نوع آن است و اساسی ترین آمینو اسیدی است كه كه در رژیم غذائی مورد نیاز است . جزو آمینو اسید های ضروری كه برای بلوكهای سازنده عضله پوست ناخن ها و سایر بافتهای بدن مورد نیاز است .

مولتی ویتامین ها و مینرال ها : مواردی هستند كه بدن شمابه مقدار خیلی كم بدانها نیاز دارد اما همیشه در مقدار ثابت و نرمال برای رشد و سلامتی و سایر عملكردهای اساسی بدن مورد نیاز است . ویتامین ها و مواد معدنی (مینرال ها ) ریز مغذی ها نامیده می شوند . بدن ما قادر به ساختن این ریز مغذی ها نیست و حتما باید از طریق رژیم غذائیمان تامین شود و یا در بعضی حالات از طریق مكمل ها  تامین شود .